Ošoupané střevíčky

14. června 2017 v 17:37 |  Co mě tak napadá
Ačkoliv to u sebe často nepozoruju, zcela ojediněle budu mít článek přímo k tématu. Je to divné, až mě z toho bolí u srdce.
Nadšení začíná chystáním. Je to nádherná záležitost, téměř obřadní. Drobná euforie, zachvění z očekávání, jemný úsměv. Všechno by mělo být dokonalé, a ještě lépe, já bych měla být dokonale spokojená. Silonky škrábou při natahování po kůži. Složité vybírání šatů, ale nakonec na tom nezáleží. Když je člověku dobře, na šatech moc nesejde. Kulmování či rovnání vlasů, přemýšlení nad účesy, krocení neposlušných vln. Pinetka sem, nebo raději sem? Potom zkrášlování obličeje, zamalovat nesrovnalosti, vykreslit linky nad oči. Jedna je šikmější než druhá, člověk se nad tím mračí, tvoří se mu nespokojené vrásky na čele. Ale času není dostatek, proto nad tím mávám rukou, popadnu přehoz a vylovím střevíčky. Obřad je u konce, může se vyrazit. Očekávání krásné zkušenosti je povznášející zážitek, rozvíjející lidskou fantazii. Vždycky se snažím krotit, protože pokud si člověk představí to nejkrásnější, co může být, co potom zbude na život? Pouze zklamání. A proto se těším, provinile nechávám hlavu vznášet se v oblacích, ale stále se pevně vážu k zemi.
Samotný tanec je nádherná věc, probouzející jen tu nejlepší náladu. Ať je to standart, latinsko-americké tance, swing, či něco jiného (přiznávám, já sama toho ještě moc nevyzkoušela), vlévá to energii do žil. Pro někoho těžký, pro někoho jednoduchý, pro někoho něco mezi tím, řízený pohyb po parketu v rytmu je osvobozující zážitek. Jak se na začátku předpovídalo, najednou nezáleží už na těch nejkrásnějších šatech, na perfektních vlasech nebo na nerozlišitelných linkách, ale pocitu spokojenosti, jenž nabíjí každou buňku těla. Hudba je omamná, pohyb taktéž, energie vířící po parketu opíjí. Dech se zrychlí, tvář protne úsměv, oči září štěstím.
Je to až v noci opět doma, kdy člověk většinou objeví zákeřně schovanou díru na silonkách, zcela nové boty shledá ošoupanými a ušlapanými od ostatních tanečníků, a nohy si začnou stěžovat na náhle vynucenou akci. Rychlá sprcha, opláchnutí obličeje všemi možnými odličovači (jak by to správně mělo být-bůh ví, že to většinou provinile obcházím) a vděčné padnutí do postele. A tam jenom ležím, rozpitě se usmívám na strop a než usnu, přemýšlím, kdy asi budou má lýtka natolik v pořádku, abych je mohla takhle zničit znovu.
Tohle je přibližně popis mých milovaných protančených nocí. Předpokládám, že poměrně moudře jsem vynechala ty, ve kterých figuroval alkohol, ono, aby byl rytmický pohyb po parketu krásný, měl by být i smysluplný-což se s alkoholem trochu vylučuje navzájem. Každopádně, tanec je úžasný výmysl-elegantní, zábavný, vzrušující, a je ho tolik druhů, že to snad ani nejde spočítat. A ještě k tomu člověk může říct, že se nějak hýbe. No prostě ideální záležitost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 14. června 2017 v 20:24 | Reagovat

Pro mě tanečky nikdy nebyly, ale naprosto chápu tohle rozpoložení :)

2 GVKB GVKB | E-mail | Web | 15. června 2017 v 5:40 | Reagovat

Ano, budeš GVKB digitalizován
*
Vyplníš na internetu GVKB dotazník a potom se tvoje tělo v krematoriu eliminuje, ano, budeš GVKB digitalizován a data která se získají z globální digitalizace, se využijí po GVKB optimalizaci pro GVKB roboty co zde budou místo lidí. Nejsou lidi, tak nejsou s lidmi ani problémy, jsi zastaralý model sluhy konzumního systému a tak zde bude místo tebe nový model sluhy, kterým bude kovový robot na dobíjecí baterie. Vše co vaše smysly vnímají to je jenom oceán složený z hologramů, hmota to je jenom hologram který je naprogramovaný tak aby vytvářel iluzi hmoty, nebo iluzi života.

Berte obrazně tuto velikou změnu jako by to byla aktualizace operačního systému u počítače, starý systém už dosloužil, a bude zde místo něj nový řídicí systém, který bude evolučně vyspělejší, co bylo to bylo, teď vše bude řízeno globálně, jde jenom o to, aby láska a pravda zvítězila nad nenávistí a lží. GVKB veliký úklid, tak se oficiálně jmenuje tato aktualizace, uklidíme vše staré, aby zde bylo místo pro nové, místo pyšných a sobeckých hologramů zde budou pokorné a altruistické hologramy, ano jsi chybným hologramem a tak tě nahradí správný hologram se kterým zde nejsou už žádné problémy.

3 pihovatá vopice pihovatá vopice | Web | 15. června 2017 v 12:38 | Reagovat

Všechny ty problémky asi rychle přejdou, myslím si, protože já takovou protančenou noc nikdy nezažila a už ani nezažiji, tak nemohu soudit.

Podstatné je, že se ta noc líbila. Hezky napsané, já si tu noc užila teď a tady. :)

4 Kristin Kristin | 15. června 2017 v 15:08 | Reagovat

[1]: Každý máme jiné radosti, ale ten pocit je stejný :)

[2]: Díky za komentář zcela pasující k tématu, fakt paráda. Protože není nic jednoduššího, než zkopírovat svůj celý článek, že. Piš to jinam.

[3]: Je to pravda, většina z nich rychle přejde :) Děkuju za pochvalu a jsem ráda, že jsem to mohla nějak zprostředkovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama