Lidé v dešti

29. srpna 2016 v 21:56 |  Co mě tak napadá
Venku prší. Strhla se bouřka. Kapky bubnují o beton v monotónním šumění, jen občas se ozve ostřejší zvuk, kdy nějaká dopadne na parapet. Kap, kap. Okna jsou posetá milióny diamantů, zdá se to jako zvláštní mozaika.
V chodníku jsou prohlubně, do prohlubní se slévá voda a tvoří moře a oceány. Lampy svítí teplým, žlutým světlem a má to podobné účinky, jako oheň v krbu. Odráží se od kaluží jako od zrcadel a poukazují na veškerá zčeření vlnek.
Ulice jsou víceménně prázdné, jen pár osamělých duší spěchá za svými tajemnými cíly. Ten si drží nad hlavou černý, obyčejný deštník a upírá prázdný pohled kamsi před sebe, druhý křečovitě svírá kapuci a neůnavně spěchá, třetí to vzdal a teď zcela promoklý pobaveně vrtí hlavou. Jedna osůbka se nervózně zastaví před jezerem, které se rozlévá přes celou šíři chodníku, a rychle se rozhlíží. Nikde žádný suchý ostrůvek. Začne kaluž přeměřovat rentgenovým pohledem, hledá nejplytčí místo. Pak se laním skokem dostane do polovičního cíle, voda se rozšplíchne na všechny strany a začne neůprosně prosakovat plátěnými botami. Osůbka s podrážděným zasyčením odskočí na suchý chodník a pokračuje dál. Někdo jiný posmutněle pokukuje oknem ven, do nočního města. Přeje si, aby už zítra nepršelo, protože potom by nemohl jít na piknik. O pár domů dál se ozve škrábání na dveře. Majitel natažený na gauči s jídlem na klíně nastraží uši a doufá, že se mu to jenom zdálo. Nezdálo, potvrdí další zaškrábání. Protočí oči, po jednom odloží obložené chleby, které si nachystal, kečup a čaj na stůl a odevzdaně dojde ke dveřím. Otevře. Úplně zmoklá kočka to okomentuje zamňaučením, otře se mu o nohy, a zanechávajíc za sebou stopu mokrých tlapek vyrazí do obýváku. Majitel se vrátí tak akorát, aby viděl, jak mu tahá z chleba šunku a mizí s ní oknem zase ven.
A já sedím doma a když píšu o jídle dochází mi, že jsem si zase zapomněla nachystat večeři. A že mi rodiče zase nejspíš snědli všechny párky. Život je občas tak těžký.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama